sztuczne przemiany promieniotwórcze

CZY TAK POWINNA ZACHOWAĆ SIĘ KASJERKA? ! ? !.

Temat: Znalazłeś Coś Ciekawego w Sieci - Podziel się z Innymi
" />
">a skąd wiadomo że to ekoterrorysci,to tylko przypuszczenia.może tylko szukają winnych żeby odwrócić uwage od prawdziwych powodów np jakiejs awarii.

O Trycie w Trzech odsłonach
(wg. materiałów znalezionych w Sieci – m.in. Wikipedii)

Choć w Kaiga wykorzystuje się reaktory typu PHWR, których moderatorem jest tzw. "ciężka woda" zawierająca trwały izotop Wodoru (1H) – Deuter (2H), to przypuszczam, że mało prawdopodobne jest by mogło tam dojść podczas pracy reaktora do częstej ilości przemian jąder Deuteru w Tryt (w wyniku pochłonięcia przezeń neutronu).

Deuter w "ciężkiej wodzie" ma tę zaletę, że wychwytuje w mniejszym stopniu neutrony od zwykłej "lekkiej wody" a także jest skuteczniejszym moderatorem. Dzięki temu reaktory PHWR – w odróżnieniu od np. PWR – pracują na NIEWZBOGACONYM Uranie 238, bez potrzeby kosztownego zwiększania w nim z 0,7% do kilku % w rozszczepialny izotop Uranu 235...


Jest takie miejsce gdzie produkowany jest Tryt "na kopy", ale nie jest to z pewnością Kaiga... By doszło do efektywnego i częstego ‟sklejania” ze sobą lekkich jąder musi być zapewnione ooooogromne ciśnienie ok. 230 mld razy większe od atmosferycznego i ooooogromne temperatura ok. 15 mln stopni. Tryt może łączyć się na przykład z Deuterem tworząc Hel.

Takie warunki panują i to przez cały czas jedynie we... wnętrzu Słońca!

Niektóre możliwe reakcje zachodzące w jądrze Słońca:
Kod:proton + proton = Deuter + β+ + neutrino + energia 1,4 MeV
Deuter + Deuter = Tryt + proton + energia 4,0 MeV
Deuter + Tryt = Hel + neutron + energia 17,6 MeV                                                      *  *  *Wracając jeszcze do tego "nieszczęsnego" Trytu, to jest on owszem β— promieniotwórczy, gdyż połowa danej ilości Trytu przemienia się po ponad 12 latach w trwały izotop Helu – Hel-3 (3He)... Emitowane przez niego cząstki β, to nic innego jak elektrony o energii w przypadku tego radionuklidu tylko 19 keV, czyli tylko ciut wyższej niż energia elektronów wylatujących z katody w kineskopie starego czarno-białego telewizora (w kolorowych wynosi ona 25-27 keV) i jakoś nikt nie umarł od TV, no może z nudów...

Natomiast Tryt w naturze powstaje między innymi w wyniku bombardowania jader Azotu (78% składu powietrza) przez promieniowanie kosmiczne, mogą zajść m.in. następujące przemiany:

Kod:Azot + neutron = Węgiel 12C + Tryt   (3H)
Azot + neutron = węgiel 13C + Deuter (2H)
Azot + neutron = węgiel 14C + Wodór  (1H)

Choć Tryt powstaje w ten sposób ciągle, to w całej atmosferze jest go NIEWIELE – ok. 1 kg!

Lub może być sztucznie produkowany: bombardując jądra Litu lub Berylu neutronami. (i chyba w ten sposób uzyskali ci "ekoterroryści" Tryt, aczkolwiek czegoś takiego nie da się produkować domowym sposobem...)                                                      *  *  *Przyjmuje się, że aktywność Trytu powstającego w atmosferze wynosi ok.2,6×10^18 Bq (bekereli), ale elektrownie jądrowe czy składowiska odpadów też jest "pewnym" producentem Trytu. Przyjmuje się, że aktywność Trytu produkowanych przez elektrownie jądrowe wynosi ok.3×10^11 Bq na każdy megawat energii.

Czyli aktywność z czterech reaktorów tej Indyjskiej elektrowni to 0,012% naturalnego tła Trytu!

Trzeba też pamiętać, że już w niewielkiej odległości od tych miejsc aktywność Trytu (a także Radonu) spada do poziomu naturalnego tła.

Na przykład w KSOP Różan już 200-300 m od składowiska aktywność Trytu już jest na poziomie naturalnym.
Źródło: Badania moniotringowe Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie
Źródło: strefazero.org/forum/viewtopic.php?t=13Temat: wegetarianie i weganie w Finlandii
" />AGU NAPISAL: poro sorki, ale jak dla mnie twój post mementami zakrawa na sekciarstwo !!!

Cos podobnego! To wyrazanie wlasnego zdania jest sekciarstwem? Od kiedy to?


AGU NAPISAL: (ad1)a propos aminokwasów to nie wiem czy wiesz ale cześć aminokwasów musisz dostarczyć do organizmu gdyz nie są one syntetyzowane przez organizm - głównie aminokwasy w białkach zwierzęcych, dlatego w trakcie rozwoju dzieci powinny dostawac zarówno pokarmy roślinne i zwierzęce

Otoz nie masz racji. Mięso ma niedobór tryptofanu, metioniny i waliny.
Powołam się tu też na cytat z Marii Grodeckiej "Wszystko o wegetarianzmie": "Jeżeli ktoś na poniedziałkowy obiad zje potrawę ubogą w lizynę, ale np. 5 dni temu jadł inną, o wysokiej zawartości lizyny, to jej nadmiar został zmagazynowany w wątrobie i innych komórkch ciała.[...]"Przemiana materii nie przebiega sztywnymi torami, zgodnie z zasadą powstawania substancji skladowych ustroju z analogicznych substancji pokarmowych, lecz odbywa się całkowicie swobodnie, a wszystkie składniki biorące w niej udział ida do "wspólnego kotła", z którego organizm czerpie substancje w danej chwili mu potrzebne..."(Antoni Horst, Ekologia człowieka). Pogląd taki zakłada, że w ludzkim organizmie istnieją samosterujące mechanizmy, umożliwiające magazynowanie i aktrywizowanie aminokwasów, w miarę potrzeby. Ta ostatnia koncepcja została potwierdzona dzięki badaniom przy zastosowaniu izotopów promieniotwórczych." Ponadto liczy sie rowniez jakość białka. Bialko zwierzęce zbudowane jest z aminokwasow zawierajacych siarke i duże ilości fosforu, obie te substancje odpowiedzialne sa m.in. za utartę wapnia w organizmie.


AGU NAPISAL; (ad3) 90% ludności nie ma enzymu rozkąłdającego białko mleka gdyż aktywność tego enzymu po prostu zanika, dlatego wiele osób w późniejszym wieku ma nietolerancje. Jest to konsekwencja stricte biologiczno-biochemiczna

No wlasnie, wniosek taki, ze mleko nie jest dla doroslego czlowieka. podobnie jak inne zwierzeta po okresie niemowlecym mleka nie pija.


AGU NAPISAL: a btw chciałam sie spytać co sądzisz na temat zywności genetycznie modyfikowanej mam na myśli roślinki głównie, aczkolwiek nie tylko

Niezdrowa, nie tak bardzo jednak jak mieso, to zupelnie inna i dluga historia. Zreszta nawet gdyby bylo tak zle, jaki sens szkodzic sobie jeszcze miesem itd.?


KAKI NAPISAL: A powiedz mi, na jakiej podstawie twierdzisz, że produkty zwierzęce są szkodliwe?

A na takiej podstawie o ktorej napisalam w pierwszym mym poscie. Czytaj uwaznie. Zapraszam do lektury m.in. ksiazek, ktore wymienilam dopiero wtedy bedziemy mogli dyskutowac szerzej.


KAKI NAPISAL: W każdym razie, przecież odrzucając jakieś produkty na zdrowy rozum idzie to, że trzeba je czymś zastąpić, co dostarcza podobnych składników do organizmu, by prawidłowo funkcjonował. Poza tym porównanie produktów zwierzęcych do alkoholu i narkotyków jest sporo przesadzone, bo narkotyki i alkohol są substancjami uzależniającymi i toksycznymi, których szkodliwość została potwierdzona i widać jej efekty.
Nie, jesli odrzuca sie to co niewlasciwe nie nalezy tego zastepowac. Wszystko co potrzebne czlowiekowi do zycia i dobrego zdrowia jest w roslinach.


KAKI NAPISAL: Idąc tym tropem, że produkty pochodzenia zwierzęcego szkodzą można to samo powiedzieć o warzywach. A jak? A tak, że warzywa i owoce uprawne są pryskane różnymi środkami chemicznymi, które przyśpieszają ich wzorst i chronią przed szkodnikami. Te środki wnikają w warzywa. I nie ma tu mowy o jakiejkolwiek ekologii i zdrowym odżywianiu.

I co z tego? Rosliny w przeciwienstwie do miesa zawieraja blonnik, ktory eliminuje toksyny z organizmu. Jedzac mieso niszczysz sie potrojnie, bowiem zjadasz zwierzeta, ktorych mieso samo w sobie jest szkodliwe, dodatkowo jest faszerowane chemia, antybiotykami, hormonami i sztucznym jedzeniem. Ponadto zwierze podczas zabijania i tuz przed jest pod wplywem silnego stresu, tak wiec jedzac mieso dokladasz sobie niezla dawke adrenaliny.


KAKI NAPISAL: Co do aspektu etycznego, może powiesz, że jestem bez serca, ale on mnie w ogólnie nie przekonuje. Bo jakby tak patrzeć na te biedne zwierzątka itp itd i nie tylko, to w sumie wyszło by na to, że nawet trawy nie można jeść, bo żyją na niej jakieś tam robaczki i żuczki, no i są pożywieniem dla tych bezbronnych krów i innych zwierząt mlecznych.

Tak, nie masz serca. Cale zycie to zabijanie, chodzi o to zeby wybierac mniejsze zlo. Trzeba po prostu umiec odroznic poziom. Ty po prostu nie wiesz co sie dzieje w przemyslowych hodowlach, ty po prostu nie wiesz co czuje i jak zachowuje sie zwierze, ktore jest zabijane (kon, krowa, swinia, kura itd.) One rozpaczliwe chca uciec od swego oprawcy. Jesli chcesz moge Ci to pokazac.


KAKI: Jeśli czujecie się szczęśliwi nie jedząc produktów pochodzenia zwierzęcego, to się cieszę, ale nie próbujcie za wszelką cenę wszystkich do tego przekonać.

Nikogo za wszelka cene nie probuje przekonywac. Klauzik pytal o powod weganizmu, wiec uprzejmie odpowiadam. A swoja droga nie o to chodzilo w tym temacie. Susu, bo to ona jest tworca tego tematu zaprosila do kontaku osoby zainteresowane wegetarianizmem/weganizmem, a tymczasem pelno tu osob zupelnie tym nie zainteresowanych! Jesli ktos jest zainteresowany, to chce sie dowiedziec, pyta i przyjmuje, a nie ripostuje na kazdym kroku nie majac przy tym wiedzy w tym temacie. Niestety Susu, Twoje zaproszenie zostalo podeptane.
Źródło: aurinko.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1879img
\